Článek o Ledové Praze

 

O pololetních prázdninách naše 20 členná skupina navštívila Ledovou Prahu.

V pátek po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali na Základní škole na Pankráci a vyrazili do města. Po návštěvě muzea strašidel jsme se vydali na Pražský hrad, Loretu a Petřínskou rozhlednu, kde jsme si užili výhled a zrcadlové bludiště. Večer jsme si pro nejstarší děti připravili noční hru, díky které více poznali Prahu a viděli v nočním světle Vyšehrad a památník na Vítkově.
Prosluněnou sobotu jsme si užili v Lumia gallery, kde nás to všechny bavilo. Ve 12 hodin jsme se byli podívat na orloj a dále jsme pokračovali do muzeí a na oběd. Rejnoky a žraloky jsme viděli v Mořském světě a den zakončili na koncertu Děti dětem.
V neděli jsme byli v botanické zahradě, poté už vyrazili na vlak a těšili se domů.

Děkujeme Pionýru, že jsme mohli navštívit takto krásné město. Víkend byl úžasný, plný zážitků a nových poznatků. Těšíme se na přítí rok do jiného Ledového města s ostatními pionýry.   

 

Informace před akcí:

Jedná se o příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které děti často znají jen ze školních učebnic. Smyslem akce je umožnit veřejnosti z celé republiky navštívit o pololetních prázdninách různé instituce (muzea, galerie, atd.) v různých městech po celé České republice a zároveň přivést návštěvníky do těchto míst v mimosezonním období. Partnery akce jsou přímo instituce, které dětem nabízejí vstupné ve většině případů se slevou nebo zcela zdarma. Pokud se o akci chcete dozvědět více, podívejte se sem: https://ledovamesta.pionyr.cz/
Z nabídky jsme předběžně vybrali ty nejzajímavější místa (muzea, galerie), které by pro děti byly nejatraktivnější. Podle reakcí dětí budeme v průběhu výletu měnit program, aby si to co nejvíce užily. 
Spát budeme v jedné ze základních škol. Je potřeba mít s sebou spacák a karimatku (po příjezdu do Prahy se půjdeme rovnou ubytovat). Poté budou děti chodit jenom s batůžkem se základními věcmi.
Jízdné po Praze mají děti do 10 let zcela zdarma. Děti do 15 let musí mít vyplněnou průkazku s fotografiíhttps://drive.google.com/…Bl4 Prosím tedy rodiče, aby dětem průkazku přichystali. Na výletě není možné jim průkazku vyřizovat
V pátek dětem s sebou do vlaku přichystejte svačinu a poté oběd. 
Jelikož cestujeme daleko a výlet bude převážně o návštěvě pamětihodností (i když zlevněných), půjde o větší finanční náročnost než u našich klasických výletů. Přesto doufáme, že všechny děti pojedou.